پشتیبانی شبانه روزی 09126499950

گالیلئو رقیب جی پی‌ اس آغاز به کار کرد

 • ۰۲ دی، ۱۳۹۵
 • ۰۶:۳۸
 • مشاهده: 137 بار
گالیلئو رقیب جی پی‌ اس آغاز به کار کرد

اتحادیه اروپا بهره‌ برداری اولیه از سامانه مکان‌ یاب جغرافیایی موسوم به "گالیلئو" را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از دیجیتال ترندز، با نصب چهار ماهواره دیگر در نوامبر ۲۰۱۶ اکنون ۱۸ ماهواره از مجموع ۳۰ ماهواره این سامانه آماده بهره‌برداری هستند. بهره‌ برداری اولیه از سامانه مکان‌یاب جغرافیایی اروپا موسوم به گالیلئو به تازگی آغاز شده است که قرار است با سیستم آمریکایی مشابه یعنی "جی‌ پی‌ اس" رقابت کند.

این سیستم که قرار است در نهایت ۳۰ ماهواره در اختیار داشته باشد، در امر خدمات امداد و نجات‌ در کوه و دریا نیز به کار می‌رود. از این سامانه همچنین می‌توان در سیستم‌های موقعیت یاب خودروها و همچنین در شرایط بحرانی چون حملات تروریستی بهره برد، اما مهم‌ترین عرصه فعالیت این سامانه در بخش خصوصی و تجاری خواهد بود.

سامانه مکان‌یاب جغرافیایی بسیار دقیق گالیلئو یکی از طرح‌های مهم اتحادیه اروپا است. این سامانه در مقایسه با سیستم ۲۰ ساله جی‌ پی‌ اس، مدیریت غیرنظامی دارد و برای اهداف خصوصی و تجاری به‌ وجود آمده است.

 همچنین خطای سامانه مکان‌یاب گالیلئو به نسبت جی‌ پی‌ اس بسیار کمتر است. برای مثال باید گفت که خطای جی‌ پی‌ اس تا حدود ۱۵ متر و خطای گالیلئو در آخرین مرحله خود با فعالیت حدود ۳۰ ماهواره حدود چهارمتر خواهد بود. این درجه خطا در سامانه مکان‌ یاب گالیلئو می‌تواند در ارتباط با نهادها و مشتریان تجاری حتی به چند سانتی‌ متر نیز کاهش یابد. به این ترتیب می‌توان هدایت یک خودرو، کشتی یا یک هواپیما را به راحتی بدون شخص هدایت‌کننده انجام داد.منبع : سامانه همیار جی پی اس ( قویترین نرم افزار ردیابی ، مکان یابی و مانیتورینگ گوشی تلفن همراه موبایل و تبلت فرزندان و افراد خانواده )
 

بازنشر توسط شما در شبکه های اجتماعی
        

 

برچسب:
نظر خودتان را ارسال کنید

 • آدرس دفتر مرکزی:
  تهران ، افسریه ، پانزده متری سوم ، خیابان 21 سوری
 • تلفن دفتر مرکزی:
  09377402006 - 09387730010 - 09126499950
 • پست الکترونیک:
  info [at] hamyargps.com
© کلیه حقوق وب سایت متعلق به همیار جی پی اس - سامانه ردیابی و مکان یابی گوشی تلفن همراه موبایل خانواده می باشد.
طراحی، اجرای وب سایت، هاستینگ: چیتاسافت