پشتیبانی شبانه روزی 09126499950

ساخت سیستم ردیاب جایگزین اضطراری جی پی اس GPS

 • ۲۷ آذر، ۱۳۹۵
 • ۰۴:۰۷
 • مشاهده: 171 بار
ساخت سیستم ردیاب جایگزین اضطراری جی پی اس GPS

آژانس پروژه تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA) از چندی پیش پروژه طراحی و ساخت برنامه ردیابی در سطح تقویت شده را آغاز کرده است. DARPA برای تحقق این ایده بودجه ای را در اختیار شرکت سرشناس بوئینگ قرار داده تا با استفاده از فناوری های مدرن و سیگنال های مختلف، امواج الکترونیکی منتشر شده از ماهواره ها ، برج های تلفن همراه و حتی برج های مخابراتی تلویزیونی امکان شناسایی و ردیابی دقیق اطلاعاتی نیروها و آرایشات نظامی و نیازهایی مشابه در زمان هایی که GPS به هر دلیلی مختل شود، فراهم شود.

 بر اساس گزارش گیز مگ، تیم محققان در بوئینگ شامل ROSUM - تنها شرکت استفاده کننده از سیگنال های تلویزیونی برای شناسایی تلفن های همراه نیز هست تا هرچه سریعتر چنین فناوری ارایه شود.

به گفته محققان و مهندسان این ایده، چالش اصلی این طرح ارایه سیستم منسجم و تقویت شده ای است که بتواند از تمامی سیگنال های موجود و دریافتی و البته نه تنها GPS برای ارایه اطلاعاتی دقیق درباره ردیابی نقطه ای خاص که چندان پرهزینه نیز نباشد استفاده کند.

اخیرا فاز نخست این طرح که 15 ماه به طول خواهد انجامید آغاز شده و مهندسان بوئینگ نسبت به نتایج آن ابراز امیدواری کرده اند.منبع : سامانه همیار جی پی اس ( قویترین نرم افزار ردیابی ، مکان یابی و مانیتورینگ گوشی تلفن همراه موبایل و تبلت فرزندان و افراد خانواده )
 

بازنشر توسط شما در شبکه های اجتماعی
        

 

برچسب:
نظر خودتان را ارسال کنید

 • آدرس دفتر مرکزی:
  تهران ، افسریه ، پانزده متری سوم ، خیابان 21 سوری
 • تلفن دفتر مرکزی:
  09377402006 - 09387730010 - 09126499950
 • پست الکترونیک:
  info [at] hamyargps.com
© کلیه حقوق وب سایت متعلق به همیار جی پی اس - سامانه ردیابی و مکان یابی گوشی تلفن همراه موبایل خانواده می باشد.
طراحی، اجرای وب سایت، هاستینگ: چیتاسافت