اضافه شدن تماس صوتی و تصویری به نسخه دسکتاپ واتساپ

همانطور که می دانید، مدت هاست قابلیت تماس تصویری و صوتی در نسخه موبایل وب واتساپ وجود دارد و کاربران این امکان را دارند تا با استفاده از گوشی هوشمند خود با دوستان یا اعضای خانواده تماس صوتی یا تصویری برقرار کنند. اکنون بر اساس گزارش های اخیر، قرار است قابلیت تماس تصویری و صوتی به نسخه وب و دسکتاپ وب ‌واتس اپ نیز اضافه شود.

[sc name=”spy24-s” ]

این چنین به نظر می رسد که شبکه اجتماعی واتساپ در حال توسعه قابلیتی برای امکان برقراری تماس صوتی و تصویری غیر از اپ موبایل است. زمانی که کاربر یکی از این دو نوع تماس را دریافت می کند با یک پاپ آپ مواجه می‌ شود که می‌ تواند به آن پاسخ دهد و یا اینکه آن را رد کند.

هنوز مشخص نیست که آیا قابلیت تماس ویدیویی همچون گوشی‌ های هوشمند یک پیش نمایش را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد یا خیر. کاربران این امکان را دارند که در پاپ آپ مربوط به تماس، آن را بی‌ صدا کنند و یا اینکه تماس را از حالت صوتی به تصویری تغییر دهند.

بر اساس ادعاهای اخیر، قابلیت تماس صوتی و تصویری در نسخه وب و دسکتاپ واتساپ از تماس گروهی نیز پشتیبانی می‌ کند، اما این قابلیت مانند نسخه موبایل دارای محدودیت در تعداد افراد است و حداکثر 8 نفر می توانند در این تماس حضور داشته باشند.

اضافه شدن تماس صوتی و تصویری به نسخه دسکتاپ واتساپ

همانطور که میبینید، مدتی است که واتس اپ در حال ارتقا این پلتفرم می باشد و سعی دارد با به روز رسانی های خود این برنامه را بیش از پیش محبوب کند و تجربه کاربری آسانی را در اختیار کاربران قرار دهد. به عنوان نمونه، امکان استفاده از یک اکانت واتس اپ در چند دستگاه و همینطور پشتیبانی از تماس‌ های صوتی و تصویری در واتساپ وب و دسکتاپ باعث می شوند تا این اپلیکیشن به سمت و سوی مستقل شدن از موبایل حرکت کند. می دانید که برای استفاده از این نسخه‌ ها باید گوشی کاربران حتما اتصال به اینترنت داشته باشد، اما این پیام‌ رسان در تلاش است تا با پشتیبانی از دستگاه‌ های متصل، نیاز به چنین کاری را از بین ببرد.

دسکتاپ وب ‌واتس اپ

همانطور که گفته شد، واتس اپ به دنبال این است که پشتیبانی از یک حساب در چندین دستگاه را برای کاربران فراهم کند تا افراد بتوانند بدون وابستگی به گوشی هوشمند خود، از یک اکانت در دستگاه های مختلف استفاده کنند. هرچند که باید گفت هنوز خبری در رابطه با زمان دقیق انتشار این قابلیت منتشر نشده است.

اگر این قابلیت جدید واتساپ در نخه های وب و دسکتاپ منتشر شود، باعث خواهد شد تا کاربران بدون نیاز به گوشی هوشمند و اپلیکیشن هایی همچون اسکایپ و زوم با دیگران تماس صوتی و تصویری از طریق نسخه دسکتاپ واتساپ برقرار کنند. تاکنون هیچ گزارشی در خصوص زمان دقیق ارائه این قابلیت‌ ها در دسترس نیست اما با توجه به خبر های اخیر در رابطه با پشتیبانی نسخه وب و دسکتاپ از تماس‌ ها، احتمالا این قابلیت به زودی و در آینده ای نه چندان دور در دسترس افراد قرار بگیرد.

دسکتاپ واتساپ

به طور کلی میتوان گفت تمامی به روز رسانی ها و قابلیت های جدیدی که تمام اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی منتشر می کنند در کنار رفع باگ ها و ایجاد تجربه ی کاربری آسان، افزایش امنیت را نیز به همراه می آورد. به عنوان نمونه، ورود به واتساپ وب با احراز هویت از طریق حسگر اثر انگشت، قابلیت دیگری است که واتساپ به تازگی منتشر کرد که مانع از هک شدن اکانت واتساپ کاربران و دسترسی دیگران به حساب افراد می شود. در مجموع اگر نگران امنیت خود در شبکه های اجتماعی هستید باید مراقب باشید که گوشی خود را در دسترس افراد قرار ندهید و اطلاعات شخصی خود را نیز همواره محفوظ نگه دارید. این موارد را باید برای جلوگیری از هک شدن و دسترسی افراد به حساب تلگرام خود و همینطور هک حساب خود در اینستاگرام نیز رعایت کنید.

هوآوی میت 40 چه زمانی رونمایی

نوشته اضافه شدن تماس صوتی و تصویری به نسخه دسکتاپ واتساپ اولین بار در وبلاگ همیار جی پی اس پدیدار شد.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *