اخبار امنیت شبکه و هک

حقایقی جالب در مورد ناسا که احتمالا نمی دانستید!!!

ناسا یکی از آن سازمان هایی است که بسیاری از افراد آرزو دارند در آن کار کنند. اعضای آن همیشه تلاش می‌کنند به غیرممکن ها دست یابند و آنچه برای انسان دست یافتنی است را پیدا کرده و جسورانه به جاهایی بروند که هیچکس پیش از آن نرفته است و آن مکان ها را تجزیه و تحلیل کنند. هیچ سیاره یا گوشه ای از فضا، خارج از درک ناسا نیست.

[sc name=”spy24-s” ]
حقایقی جالب در مورد ناسا که احتمالا نمی دانستید!!!

ووییجر ۱، کاوشگر ناسا، در سال ۲۰۱۰ به لبه بیرونی منظومه شمسی رسید و ۳۳ سال طول کشید تا این کار انجام شود اما این تنها یکی از شاهکارهای باور نکردنی ناسا بود.

در ادامه این مقاله قصد داریم به ۳۰ حقیقت جالب در مورد ناسا و فضانوردان زن و مرد ناسا اشاره کنیم.

۱) “ناسا” مخفف اداره کل ملی هوانوردی و فضا است.

۲) ناسا ماهواره های لندست Landsat satellites را در سال ۱۹۷۲ به جریان انداخت. آنها برای عکس برداری از کل سطح زمین از فضا طراحی شده بودند.

۳) ناسا در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۱۹۵۸ تأسیس شد و در ۱ اکتبر ۱۹۵۸ کار خود را آغاز کرد. یک سال پس از شروع کار، اولین ماهواره جهانی اسپوتنیک ۱ – Sputnik 1 ساخته شد.

۴) هواپیمای جاسوسی مخفی SR-71، یا Blackbird، که توسط ناسا NASA برای تحقیقات هواشناسی با سرعت بالا و در ارتفاع بالا استفاده می شد. این در اواخر دهه ۱۹۵۰ طراحی شد و اولین بار در سال ۱۹۶۴ پرواز کرد.

۵) ساختمان مونتاژ دستگاه ناسا آنقدر بزرگ است که در طول روزهای مرطوب، می‌تواند ابرهای بارانی را درون ساختمان و در نزدیکی سقف تشکیل دهد. برای مقابله با این اتفاق، یکی از بزرگترین سیستم های تهویه هوا در جهان را به کار گرفته اند.

۶) ناسا برای زمانی که زندگی در سیاره دیگری یافت شود یک دفتر حفاظت سیاره ای تدارک دیده است.

۷) لونی جانسون، دانشمند ناسا، تفنگ آب ‌پاش را اختراع کرد. او همچنین به توسعه بمب افکن های مخفی کمک نمود.

۸) جان اف کندی، رئیس‌جمهور امریکا، ناسا را برای فرستادن یک مرد به ماه در پایان سال های ۱۹۶۰ مامور کرد. در ۲۰ ژوئیه سال ۱۹۶۹، نیل آرمسترانگ و بویز آلدرین به عنوان بخشی از ماموریت آپولو ۱۱ به ماه رفتند.

۹) سه مرد یمنی از ناسا به خاطر ورود به مریخ بدون اجازه آن ها شکایت کردند. آن‌ها مدعی بودند که ۳۰۰۰ سال پیش این سیاره را از اجدادشان به ارث برده اند.

۱۰) در سال ۲۰۰۶، ناسا پس از اعتراف به ضبط تصادفی نوارهای ضبط شده خود، مجبور شد که نسخه های اصلی فرود ماه را از CBS و مرکز فضایی جانسون گرفته و بازگرداند.

۱۱) شرکت Orbital Development با مدیریت گرگوری نیمیتز، یک بلیت پارکینگ ۲۰ دلاری برای ناسا صادر کرد، چرا که نیمیتز مدعی بود سیارک ۴۳۳ Eros متعلق به آن ها است و ناو فضایی ناسا، NEAR Shoemaker بدون اجازه فرود آمده است.

۱۲) در سال ۱۹۹۹، ناسا یک مدار را از دست داد، چون نیمی از مهندسان از سیستم اندازه گیری های متریک و بقیه از سیستم اندازه گیری امپریال استفاده می کردند.

۱۳) مرکز تحقیقات پرواز دراتان ناسا در ادواردز، کالیفرنیا قرار دارد.

۱۴) یکی از کارآموزان ناسا، تاد روبرتز، به دلیل برقراری رابطه روی تختی پر از سنگ های ربوده شده ماه به هفت سال زندان محکوم شد.

۱۵) ناسا به داوطلبانی که بتوانند ۷۰ روز کامل در رختخواب خود بمانند پاداشی برابر با ۱۹،۰۰۰ دلار می دهد. آ‌ن ها این داوطلبان را به مدت دو ماه و ۱۰ روز کنترل می‌کنند تا فناوری ها و روش هایی برای بررسی وضعیت خوب یا بد فضانوردانی که مدت زیادی در فضا می مانند را آزمایش کنند.

۱۶) ناسا یک مسابقه بین دانش آموزان ابتدایی و متوسطه برگزار کرد تا نامی برای شاتل فضایی خود انتخاب کند. سپس رئیس جمهور وقت آمریکا، جورج دبلیو بوش پدر، برنده Endeavor را در ماه می ۱۹۸۹ اعلام کرد.

۱۷) معروفترین لوگوهای سازمان، کرم و کوفته قلقلی بودند. کرم نماد جدید بودن و آیرودینامیک بود. همه از این لوگو متنفر بودند و آنها دوباره از لوگوی کوفته قلقلی استفاده کردند.

۱۸) طبق برآورد ناسا بیش از ۲۲۰۰ حیوان مثل حشره، خوک، میمون، موش، خرگوش و عنکبوت به فضا فرستاده شده است. ۲۰۰۰ تای آن‌ها در ماموریت STS-90 در سال ۱۹۹۸ به فضا فرستاده شدند.

۱۹) کلمبیا اولین شاتل فضایی ناسا بود. در تاریخ ۱ فوریه سال ۲۰۰۳، در ماموریت بیست و هشتم خود هنگام بازگشت به تگزاس منفجر شد و همه‌ سرنشینان آن جان باختند.

۲۰) ناسا به دنبال راه حلی برای مشکل ریختن خرده‌ نان های خطرناک بود. چرا که این خرده‌های نان ممکن بود به تجهیزات آسیب برسانند. پس از تفکر جدی، راهی برای مشکل نان پیدا کردند. از سال ۱۹۸۵، فضانوردان به جای نان از تورتیا(نوعی نان ذرت که روی صفحه فلزی یا سنگ پخته می‌شود) به منظور کاهش خطر استفاده می کنند.

۲۱) شعار ناسا “کشف جهان و جستجوی زندگی و الهام بخشیدن به نسل بعدی کاوشگران است”.

۲۲) از ژانویه ۲۰۱۶، بازدیدکنندگان مرکز فضایی هیوستون با یک شاتل فضایی به نام Independence، روی یک هواپیمای حامل شاتل ۹۰۵ ناسا مورد استقبال قرار می گیرند.

۲۳) یک پرچم ایالات متحده که در دو ماموریت جداگانه به ماه برده شد در اتاق کنترل مأموریت ناسا قرار گرفت.

۲۴) در آخرین استخدام فضانورد ناسا برای ۸ موقعیت شغلی ۶۰۰۰ متقاضی درخواست کار دادند.

۲۵) در روز چهارشنبه ۱ ژوئن سال ۲۰۱۶، ناسا با شبکه‌ اجتماعی فیسبوک ارتباط برقرار کرد و گفتگوی بین مارک زاکربرگ و ۳ فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی را در صفحه فیسبوک خود پخش کرد.

۲۶) ناسا از یک ماکت به اندازه ایستگاه فضایی بین المللی استفاده می کند تا به فضانوردان، قدم زدن در فضا برای تعمیر ISS را آموزش دهند. آزمایشگاه شناوری خنثی در یک استخر شنا به اندازه ۱۰ استخر المپیک فرو رفته است و غواصان فضانورد به مدت چند ساعت با لباس های مخصوص در آن غواصی می کنند.

۲۷) مرکز فضایی لیندون بی جانسون ناسا دارای ۱۰۰ ساختمان است که ۶۶۰ هکتار (۱ هکتار زمین فوتبال آمریکایی یا ۱۰۰۰۰ متر مربع) را پوشش می دهد. این مرکز دفتری دارد که قوانین اجرایی خود را دارد و دفتر خدمات حفاظتی نام دارد.

۲۸) در سال ۲۰۱۴، نویسنده‌ و اخترشناسی به نام راون جوزف از ناسا شکایت کرد، زیرا آن ها سنگ عجیبی که روبروی کاوشگر Opportunity ظاهر شده بود را دقیق تر بررسی نکردند. راون معتقد بود که این نمونه سنگ عجیب دال بر وجود موجودات فضایی در مریخ است.

۲۹) در مأموریت کپلر ناسا که در سال ۲۰۰۹ آغاز شد ۲۳۲۵ مورد سیاره کشف شد و ۱۲۸۴ تای آن ها تنها در یک جستجو پیدا شد که بیشترین تعداد سیاره یافت شده در یک ماموریت بوده است.

۳۰) ناسا اعلام کرد که در کنار اداره امنیت هسته ای ملی، در حال برنامه ریزی برای تخریب سیارک های خطرناک با سلاح های هسته ای است.

[sc name="spy24-s"][/sc]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا