هک با NordVPN ، راه نفوذ جدید هکرها برای سرقت اطلاعات کاربران

بسیاری از فعالان حوزه پژوهش، امروز به موضوع امنیت سایبری اهمیت بیشتری از قبل می دهند و به تازگی دریافته اند که هکرها موفق به ساخت بدافزار جدید و خطرناکی شده اند که می تواند تحت پوشش یک VPN فعالیت کرده و اطلاعات کاربران را به سرقت ببرد. اما کدام VPN این قابلیت را دارد؟ با ما در ادامه مطلب با موضوع هک با NordVPN همراه باشید.

هک با NordVPN

امروز بسیاری از هکرها برآنند تا از هر طریقی به اطلاعات کاربران دسترسی داشته و آن ها را به سرقت ببرند. پیش تر بدافزارها، باج افزارها و حتی حملات DDOS تهدیدات امنیتی مهمی محسوب می شوند. اما هم اکنون با ظهور گسترده شبکه های اجتماعی و فضای مجازی، این تهدیدات نیز گسترده تر شده و می تواند به طور کامل اطلاعات شخصی و حساب های کاربری و محرمانه افراد را به سرقت ببرد.

هک با NordVPN

سرقت اطلاعات، هک سیستم ها و نفوذ به حساب های کاربری در دو سال اخیر به اوج خود رسیده است و شاهد بزرگ ترین سرقت اطلاعات بوده ایم.

وب سایت trustedreviews گزارشی را منتشر کرده است که طی آن نشان داده شد که محققان و پژوهشگران فعال در موسسه تحقیقاتی Doctor Web موفق به کشف تروجان و بدافزار بانکی شدند که تحت عنوان یک VPN معروف به نام Nord VPN فعالیت می کند. هکرها از هک با NordVPN استفاده کده و اطلاعات بسیاری را از کاربران به سرقت برده و توانسته اند به سیستم های آن ها نفود و کرده و به آن ها دسترسی داشته باشند.

بنابرگفته ی کارشناسان امنیتی، کاربرانی که این VPN را نصب و دانلود نموده اند، امکان هک با NordVPN را به راحتی برای هکرها فراهم کرده اند تا آن ها به طور اتوماتیک بتوانند به حریم خصوصی کاربران دسترسی داشته باشند. این تروجان که نام دیگر آن Win۳۲.Bolik.۲ است، می تواند با هر بار روشن شدن، اطلاعات کاربران را به دست آورده و تمامی داده های آن ها را در اختیار بگیرد.

کارشناسان امنیتی به تمامی کاربرانی که اقدام به دانلود و نصب این اپلیکیشن کرده اند هشدار داد که در سریع ترین زمان ممکن، این VPN را حذف یا uninstall نمایند تا راه هکرها را برای نفوذ به سیستم و سرفت اطلاعات شخصیشان ببندند.

این درحالیست که هر روز اخبار متعددی از هک موبایل، هک حساب های کاربری و … منتشر می شود و درست به همین دلیل است که نگرانی های کارشناسان امنیت سایبری، روز به روز بالاتر می گیرد. اهمیت این موضوع تا جایی بالا رفته است که فروشگاه های آنلاین اپلیکیشن، اقدام به بررسی نرم افزارهایی هستند که در پلتفرم آن ها عرضه شده و به فروش می رسند. آن ها با یافتن هرگونه بدافزاری، بالافاصله اقدام به حذف آن اپلیکیشن می کنند تا در اختیار کاربران قرار نگیرند.

نوشته هک با NordVPN ، راه نفوذ جدید هکرها برای سرقت اطلاعات کاربران اولین بار در وبلاگ آموزشی  همیار جی پی اس . پدیدار شد.

[sc name=”spy24-s” ]

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *