هک فیسبوک و کنترل دوربین گوشی

هک فیسبوک و کنترل دوربین گوشی کاربران توسط صاحبان فیسبوک و اینستاگرام هک فیس بوک یا هک کاربران ؟ به تازگی خبری جنجالی از کنترل گوشی کاربران توسط اپلیکیشن فیسبوک و اینستاگرام منتشر شده است . که بسیاری از مردم را نگران و حیرت زده کرد .

همانطور که می دانید اپلیکیشن فیسبوک و اینستاگرام هر دو متعلق به یک شخص به نام مارک زاکربرگ است. این شخص تا چندی خبر مبنی بر جاسوسی از دوربین های کاربران را رد کرده بود . اما به تازگی این خبر را تایید و گفته است که این اتقاق کاملا ناخواسته و به خاطر وجود باگی در این اپلیکیشن ها رخ داده است.

اما این توضیحات اصلا قابل قبول برای کاربران نبوده و مشخص است که اتفاقاتی در پشت پرده در حال رخ دادن است.

هک فیسبوک و کنترل دوربین گوشی

هک فیسبوک کاربران و کنترل دروبین گوشی آنها

بسیاری از مردم تعجب کرده اند که آیا برنامه های آنها مخفیانه از آنها جاسوسی می کند؟ باید گفت که بله متاسفانه تمام اپلیکیشن ها می توانند از گوشی شما و حتی تصاویر اطرافتان جاسوسی کنند. فقط کافی است که سازندگان آنها چند کد اضافه تر وارد کنند.

جوشوا مادوکس ، طراح وب سایت ، هنگام گشت و گذار در برنامه فیس بوک ، متوجه این مسئله عجیب شد. هنگامی که او در حال انتقال بین صفحات مختلف بود ، برنامه ای را مشاهده کرد که نمای دوربین را در کنار خبر اصلی فیس بوک نشان می دهد.
در واقع برنامه Facebook برای iOS بدون اجازه آنها کنترل و یا هک دوربین گوشی های iPhone را فعال کرده است.

هنگامی که مادوکس بین صفحات مختلف (مثلاً بین عکس بیوگرافی شخص و قسمت نمایه) در حال انتقال بود ، او برنامه ای را مشاهده کرد که دوربین او را در کنار خبر اصلی فیس بوک باز می کند.

یک اشکال در برنامه به طور خلاصه نشان می دهد که فید اصلی فیس بوک را در بالای نمای دوربین آیفون نشان می دهد. در این حالت دوربین به سمت یک فرش نشانه رفته است. اما این ماددوکس را به فکر فرو برد که آیا برنامه فیس بوک ممکن است مخفیانه اطلاعات بیشتری را نسبت به آنچه که کاربران فکر می کنند ضبط کند.

وقتی برنامه باز است ، به طور فعال از دوربین استفاده می کند. من یک اشکال در برنامه پیدا کردم که به شما امکان می دهد دوربین را در پشت فید خود باز کنید. توجه داشته باشید که من دوربین را به سمت فرش نشان می دادم.

هک فیس بوک
هک فیس بوک

مادوکس در توئیتی گفت: “این اثبات این است كه آنها به دوربین پشتی شما دسترسی دارند. همچنین ممكن است به دوربین جلو نیز دسترسی داشته باشند.”

[sc name=”spy24-s” ]

اظهارات فیسبوگ

با این حال ، فیس بوک می گوید فعال سازی دوربین به سادگی یک خطا است. “ما اخیراً متوجه شدیم كه برنامه iOS ما به طور نادرست اجرا شده است. در رفع آن هفته گذشته در v246 ، ناخواسته مشكلی را معرفی كردیم كه در هنگام ضربه زدن روی عکس ، برنامه تا حدی به صفحه دوربین می رود.

اما مادوکس در توئیتی دیگر اعلام می کند که چنین چیزی نیست و تمام اینها طبق نقشه و برای کنترل تمام کاربران جهان در حال انجام است. همچنین باید این را در نظر داشته باشیم که پیش از این نیز سابقه ی هک فیسبوک و لو رفتن اطلاعات کاربران وجود داشته است. وی می گوید که این مشکل را در پنج آیفون مختلف با سیستم عامل iOS 13.2.2 تکثیر کرده است. سایر کاربران توییتر و رسانه ها نیز هنگام استفاده از نسخه iOS برنامه ، همان مسئله حفظ حریم خصوصی را تایید کرده اند.

معاون سیاسی فیس بوک گای روزن در یک توییت گفت:  ما اخیراً برنامه iOS خود را که به صورت نادرست اجرا شده ، کشف کردیم. در رفع این مشکل در هفته گذشته در v246 ، ناخواسته یک اشکال را معرفی کردیم که در آن ذکر کردیم هنگام استفاده از عکس ، برنامه تا حدی به صفحه دوربین می رود. به همین دلیل هیچ مدرکی از عکس / فیلم بارگذاری شده نداریم. ”‘ ما این مشکل را به App Store ارسال کرده ایم و منتظر تأیید آن هستیم. تیم هنوز در جستجوی جزئیات از جمله وضعیت دوربین پس از اولین اشکال است.

کنترل دوربین توسط اینستاگرام کاربران

اما علاوه بر هک فیس بوک خبرهایی از جاسوسی اینستاگرام نیز به گوش می رسد.

KevDoy،یکی از کاربران اینستاگرام در توئیتر این مسئله را اعلام کرده است که هنگام استفاده از اینستاگرام به ناگهان متوجه روشن شدن نشانگر دوربین و میکروفن شده است. او با انتشار یک عکس درست بودن ادعای خود را اثبات کرد.

سخنگوی اینستاگرام اما می گوید که Create Mode نیاز به دسترسی به دوربین شما دارد. و همین موضوع باعث شده تا ios به اشتباه تصو رکند دوربین در پس زمینه در حال فعالیت است. آنها این موضوع را باگی توصیف کرده‌اند که در iOS 14 بتا برطرف خواهد شد.

هک فیسبوک

 نتیجه گیری

اکنون نمی توانیم به طور قطعی بگوییم که هک فیس بوک و اینستاگرام همه ی ما اتفاق افتاده و از این طریق در حال کنترل شدن هستیم.

اما چیزی که از گفته ها و خبرهای منتشر شده در خبرگزاری های خارجی بر می آید این را نشان می دهد که شرکت فیسبوک و حتی آیفون در حال جاسوسی از تمام کاربران هستند. آنها از اطلاعات به دست آمده از کاربران کشورهای مختلف علاوه بر رسیدن به مقاصد سیاسی ، از فروش این اطلاعات به برندهای مطرح دنیا نیز سود هنگفتی به دست می آوردند. برندهای بزرگ در هر صنعتی با به دست آوردن خواسته ی مخاطبانشان که از طریق همین جاسوسی ها ممکن می شود، می توانند خیلی راحت تر خواسته ی آنها را برآورده کرده و به مقاصد اقتصادی خود برسند.

اما در نهایت سخن را با یک توصیه از مادوکس به پایان می رسانیم . طبق گفته های Maddux ، دارندگان آیفون می توانند در منوی تنظیمات در iOS ، دسترسی دوربین و میکروفون را برای برنامه Facebook و instagram غیرفعال کنند. تا حداقل از افشای اطلاعات اطرافشان جلوگیری نمایند.

برنامه هک و کنترل ایمو IMO از راه دور

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *